سه شنبه 25 دی 1397

تومورهایی که سبب وزوز گوش می‌شود

• نوشته شده توسط: نویسنده Ž


تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۹

Share/Save/Bookmark

جرم گوش، فشار گوش، اختلال در پرده گوش می‌تواند علت وزوز گوش باشد،‌ همچنین وجود تومور در گوش میانی، داخلی یا سیستم شنوایی و کورتکس شنوایی در مغز نیز از جمله دلایل بروز این مسئله است.

به گزارش بلاغ،جراح گوش، حلق و بینی با اشاره به دلایل وزوز گوش گفت: افرادی که دچار افسردگی هستند احتمال ابتلا به وزوز گوش در آنها بیشتر است.

مهدی خواجوی در ارتباط با وزوز گوش اظهار داشت: جرم گوش، فشار گوش، اختلال در پرده گوش می‌تواند علت وزوز گوش باشد،‌ همچنین وجود تومور در گوش میانی، داخلی یا سیستم شنوایی و کورتکس شنوایی در مغز نیز از جمله دلایل بروز این مسئله است.

وی با بیان اینکه یکی از ضایعه‌هایی که وزوز ایجاد می‌کند، تومور است، گفت: افراد باید حتماً این مشکل را جدی بگیرند و جهت شناسایی علت بیماری به پزشک معالج مراجعه کنند.

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با بیان اینکه فشارهای عصبی به شدت در بروز وزوز گوش تأثیر دارد، ‌گفت: افرادی که دچار افسردگی هستند احتمال ابتلا به وزوز گوش در آنها بیشتر است.

خواجوی در مورد اکو شدن صدا و یا بازنشر صدای خود در جمجمه گفت:‌این مسئله نیز علل مختلفی دارد سرماخوردگی، اختلال فشار هوا در گوش میانی یا ضایعاتی که در گوش داخلی و حلزون شنوایی وجود دارد، می‌تواند سبب اکو شدن یا اتوفونی شود.

به گفته وی، رفلکس عضلات گوش میانی که استخوانچه‌ها را گرفته و تنظیم می‌کنند، اختلال در عملکرد آنها می‌تواند سبب اکو شدن صدا شود. همچنین سینوزیت نیز یکی از عوامل ایجادکننده این مشکل به شمار می‌رود.

مرجع : بهداشت نیوزلینک منبع


لینک منبع و پست :تومورهایی که سبب وزوز گوش می‌شود
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d9%88%d9%85%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%b3%d8%a8%d8%a8-%d9%88%d8%b2%d9%88%d8%b2-%da%af%d9%88%d8%b4-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%b4%d9%88%d8%af/

نظرات()  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات